Jak korzystać z portalu eduson.pl?

Jak korzystać z portalu eduson.pl

eduson.pl jest platformą wymiany wiedzy o ultrasonografii. Chcemy, żeby był to portal otwarty dla wszystkich lekarzy i studentów medycyny, którzy chcą się tą wiedzą dzielić. Jest to platforma tworzona przez klinicystów, którzy odkryli (i ciągle odkrywają) diagnostyczny potencjał ultrasonografii w codziennej praktyce klinicznej. Aby w pełni skorzystać z zasobów portalu niezbędne jest logowanie. Korzystanie z zasobów portalu eduson.pl jest bezpłatne.

rejestracja w eduson.pl

 

Logowania nie wymaga dział "o ultrasonografii dla nie-ultrasonografistów", w którym zawarte są informacje dla osób nie wykonujących badań ultrasonograficznych, ale zmagających się z właściwą interpretacją opisów usg.

O ultrasonografii dla nieultrasonografistów

Zachęcamy do przesyłania własnych pytań do tego działu:

Prześlij swoje pytanie dotyczące ultrasonografii

 

Informacje dotyczące obsługi aparatu usg, opis funkcji i technik obrazowania ultrasonograficznego znajdują się w dziale "aspekty techniczne"

aspekty techniczne ultrasonografii

 

Prawidłowa anatomia ultrasonograficzna i technika badania dostępne są w dziale "prawidłowe obrazy ultrasonograficzne". 

prawidłowe obrazy ultrasonograficzne 

W większości artykułów zamieszczonych na portalu znajdziecie Państwo odnośniki do innych treści, które są uzupełnieniem przedstawionych informacji lub innym punktem widzenia podobnych zagadnień.  Oczywiście można też skorzystać z portalowej wyszukiwarki. Chcemy, aby euson.pl stał się oknem do świata ultrasonografii, dlatego będziemy szukać takich miejsc w internecie, które są warte uwagi dla osób chcących zdobywać wiedzę.

Artykuły zawarte w tej części (i na pozostałych stronach eduson.pl) zawierają liczne zdjęcia i filmy. Część zdjęć (widocznych jako małe obrazki) powiększa się po ich kliknięciu, umożliwiając dokładne uwidocznienie zawartych na nich treści.

zdjęcia i filmy usg

 

Zamieszczone na portalu filmy ultrasonograficzne można odtwarzać w trybie pełnoekranowym poprzez kliknięcie odpowiedniego miejsca.

zdjęcia i filmy usg

 

Najnowsze informacje i ciekawostki znajdziecie Państwo w dziale "aktualności ze świata ultrasonografii"

Zachęcamy do współtworzenia tego działu:

 

Dział "ultrasonografia kliniczna" zawiera artykuły, które mają pomóc w praktycznym wykorzystaniu badania ultrasonograficznego. Tu znajdziecie Państwo treści pomagające interpretować obrazy ultrasonograficzne, a także artykuły pokazujące możliwości diagnostyczne, jakie daje właściwe wykorzystanie badania usg. Celem zawartych tu artykułów jest przybliżenie idei ultrasonografu jako nowoczesnego stetostkopu. 

ultrasonografia kliniczna

 

Swoistym sercem portalu eduson.pl jest "księga przypadków ultrasonograficznych". Nie ma lepszej nauki ultrasonografii od czerpania z doświadczenia innych osób wykonujących badania usg.

księga przypadków ultrasonograficznych

 

Zachęcamy do dzielenia się swoimi ciekawym przypadkami ultrasonograficznymi. 

prześlij swój przypadek ultrasonograficzny

Wśród najciekawszych przypadków ultrasonograficznych wspólnie wybierać będziemy przypadek miesiąca. Chcielibyśmy, żeby prezentowane przypadki ultrasonograficzne były źródłem nie tylko ciekawych obrazów i filmów, ale też przekazywały istotne informacje o prezentowanych jednostkach chorobowych. Wszystko po to, aby nauka ultrasonografii była ściśle powiązana z wiedzą kliniczną o pacjencie. Tylko wtedy możliwe jest pełne wykorzystanie siły diagnostycznej ultrasonografii. Liczymy, że prezentowane przypadki będą źródłem ciekawych dyskusji w naszym gronie. Pod każdym opisanym przypadkiem jest miejsce na wstawianie swoich własnych komentarzy i dzielenie się swoim doświadczeniem. Pewnie część tych "rozmów" przeniesie się do naszego FORUM.

Zagadki dla ultrasonografisty, dostępne na stronie głównej, są kolejnym elementem, który ma nas skłonić do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności interpretowania obrazów ultrasonograficznych w nawiązaniu do wiedzy klinicznej o pacjencie.

zagadka dla ultrasonografisty

Staramy się także, żeby do większości artykułów i treści zawarte było najnowsze i najciekawsze piśmiennictwo z odnośnikami do ich streszczeń lub pełnotekstowych artykułów. Mamy nadzieję, że ułatwi to pogłębianie wiedzy na prezentowane tematy, pozostając w łączności z najnowszą i najciekawszą światową literaturą.

piśmiennictwo ultrasonografia

 

Eduson+ jest działem, w którym umieszczone będą specjalne treści edukacyjne. W tym dziale znajdą się specjalnie wybrane zagadki ultrasonograficzne, wyjątkowe artykuły połączone z testami sprawdzającymi oraz multimedialne testy sprawdzające wiedzę z poszczególnych działów ultrasonografii. Dział ten przez najbliższe miesiące będzie ogólnodostępny.  Jednak docelowo dostęp do artykułów w Eduson+ będą miały tylko osoby, które zdecydują się na korzystanie z nowych usług, jakie w najbliższej przyszłości będzie chciał Państwu zaproponować eduson.pl. Ale te niespodzianki zostawmy sobie na później ....

Zapraszamy również do aktywności na naszym FORUM oraz na  FacebookuTwitterze i Google+

 

Życzymy wszystkim przyjaciołom portalu eduson.pl miłej nauki i zabawy w gronie pasjonatów ultradźwięków i liczymy na Wasze komentarze i uwagi.

 

zespół eduson.pl


Innowacyjna Gospodarka NSS

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

UE EFRR

 

do góry