Aplikacja Eduson - Opisy USG

Tworzenie opisów badań i prowadzenie gabinetów USG łatwiejsze niż dotychczas

Wykonuj opisy USG sprawnie i wygodnie

Dlaczego warto korzystać z aplikacji Opisy USG?

 • Korzystasz z instrukcji krok po kroku – jak wykonać poprawny, pełny wywiad, poprawnie zinterpretować wyniki, porównać je z normami, postawić diagnozę i stworzyć opis.
 • W szybki sposób edytujesz opisy badań USG – zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
 • Możesz korzystać z szablonów dopasowanych do wieku, płci, przebytych zabiegów chirurgicznych czy najczęstszych wskazań dla pacjentów – dzięki temu minimalizujesz ryzyko popełnienia błędu.
 • Masz dostęp do wskazówek i materiałów edukacyjnych na stronie eduson.pl, z którymi możesz porównywać uzyskane obrazy ultrasonograficzne.
 • Bazujesz na normach wielkości narządów dostosowanych do wieku i płci – jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci.
 • Masz dostęp do wykonanych wcześniej opisów USG swoich pacjentów.
Eduson - Opisy USG; ekran wyboru szablonu badania USG, wydruk opisu badania USG
Eduson - Opisy USG; ekran rezerwacji terminu wizyty pacjenta

Prowadź efektywnie gabinet ultrasonograficzny

Aplikacja Eduson to nie tylko wygoda i łatwość tworzenia opisów USG. To także komfort i efektywność prowadzenia gabinetu USG. Jak to działa?

 • W wygodny sposób prowadzisz rejestrację – możesz ustawiać godziny przyjęć i czas badania, a także informować lekarzy o pacjentach, którzy czekają na badanie.
 • Masz dostęp do statystyk przeprowadzanych badań.
 • Nie martwisz się o bezpieczeństwo opisów – wszystkie wykonane opisy są zabezpieczone zgodnie z wymaganiami GIODO.

Aplikacja dedykowana jest lekarzom prowadzącym własne gabinety i praktykę ambulatoryjną, jak również lekarzom rozpoczynającym przygodę z USG. Niezależnie od doświadczenia merytorycznego przyspiesza opisywanie badań, umożliwia przechowywanie i wykorzystanie dokumentacji.

8
szablonów
28
kalkulatorów
130
norm

Zobacz jak Opisy USG ułatwiają edycję wyniku badania usg

Możliwość szybkiego generowania opisu badania z pominięciem analizy pomiarów. Możliwość korzystania z szablonu opisu badania uwzględniającego wywiad i przebyte zabiegi. Możliwość korzystania z podpowiedzi podczas edycji opisu badania usg. Możliwość korzystania z podpowiedzi podczas edycji opisu badania usg. Karta wprowadzania wykonanych pomiarów podczas badania usg. Edycja opisu z widocznymi na białym tle proponowanymi domyślnymi treściami, które można dowolnie edytować lub zmienić na opcjonalne (szare) treści. Po prawej stronie widoczne odniesienia do norm wykonanych pomiarów. Końcowy szablon opisu badania, uwzględniający określone dane kliniczne: stan po cholecystektomii i nefrektomii. Na tym etapie można wprowadzić ostateczne poprawki opisu. W panelu administracyjnym programu istnieje możliwość edycji nagłówka wyniku, nazwy aparatu usg i pieczątki lekarskiej.

Z aplikacji Opisy USG korzysta średnio 400 użytkowników na miesiąc.
W aplikacji utworzono już ponad 70 tysięcy opisów badań USG!

Testuj aplikację Opisy USG przez 1 tydzień ZA DARMO

Aplikacja Opisy USG - moduły: rejestracja, gabinet, kartoteka, administracja

Wypróbuj darmową wersję demo aplikacji Opisy USG – sprawdź, jak z niej korzystać i przekonaj się, jak bardzo ułatwi to Twoją pracę.

Wersja demo to:

 • Pełna funkcjonalność – przez cały tydzień możesz korzystać ze wszystkich opcji dostępnych w programie. 
 • Dostęp do aplikacji w każdej chwili z dowolnego urządzenia – smartfonu, tabletu czy komputera. Nie musisz instalować żadnego oprogramowania – wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto przez przeglądarkę.

Jak zacząć korzystać z wersji demo?

 1. Zarejestruj się za darmo w portalu eduson.pl 
 2. Zaloguj się.
 3. Uruchom wersję demo i korzystaj z niej przez 7 dni.

Wypróbuj bezpłatne demo

Pełna wersja aplikacji Opisy USG – jak rozpocząć?

 1. Zarejestruj się w portalu eduson.pl (jeśli korzystałeś z darmowego konta, przejdź od razu do logowania).
 2. Zaloguj się.
 3. Wybierz pakiet Rozszerzony (dla Lekarza lub Przychodni). Więcej informacji na temat pakietów znajdziesz w cenniku.
 4. Zdecyduj, jak długo będziesz korzystać z programu (1-12 miesięcy).
 5. Dokonaj płatności online.

Warto wiedzieć! 

 • Nie musisz podpisywać żadnej umowy, aby korzystać z programu Opisy USG – wystarczy, że dokonasz jednorazowej płatności.
 • Dostęp do aplikacji jest uruchamiany natychmiast po zaksięgowaniu płatności.
 • Nie musisz instalować żadnego oprogramowania – wybrany program jest przypisany do Twojego konta w portalu eduson.pl, a nie do konkretnego urządzenia. Dzięki temu możesz korzystać z aplikacji, gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz.
 • Aby korzystać z aplikacji, wystarczy zalogować się na swoje konto i otworzyć zakładkę Opisy USG

 

A co z moimi wynikami, jeśli zakończę korzystać z demo lub pełnej wersji?

Wszystkie wykonane opisy USG można pobrać na własny nośnik w dowolnym momencie korzystania z aplikacji Opisy USG. Taka możliwość istnieje jeszcze przez 7 dni po wygaśnięciu demo oraz 30 dni po wygaśnięciu pełnej wersji i zaprzestaniu opłacania abonamentu. Każdy użytkownik, który wykupił dostęp do aplikacji Opisy USG otrzymuje (na podany podczas rejestracji adres mailowy) informację o zbliżającym się końcu trwania umowy, z propozycją pobrania na własny nośnik archiwizowanych w chmurze wyników badań USG.

 


Opisy USG - dowiedz się więcej

Możesz korzystać z 8 szablonów dla opisów następujących badań:

 • USG jamy brzusznej
 • USG tarczycy
 • USG jąder
 • USG mózgowia
 • USG szyi
 • USG miednicy mniejszej
 • Sonomammografii
 • USG układu moczowego.

Wkrótce udostępnimy też szablon do tworzenia opisów USG płuc.

Możesz również tworzyć i korzystać z własnych szablonów.

Gdzie są zapisywane opisy badań?

Opisy (wyniki) badań usg oraz wszystkie dane osobowe pacjentów zapisywane są w tzw. chmurze, czyli na zewnętrznym serwerze posiadającym odpowiednie zabezpieczenia, zgodne z ustawą o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i wytycznymi GIODO.

Dostęp do tych danych ma jedynie właściciel konta na portalu eduson.pl, z którego tworzone były opisy badań. Nie są one automatycznie zapisywane na żadnym urządzeniu stacjonarnym (choć oczywiście istnieje taka możliwość). Jeśli jesteś właścicielem konta i tworzysz opisy w naszej aplikacji, masz do nich dostęp z każdego urządzenia. W przypadku kradzieży czy awarii Twojego komputera osoba nieuprawniona nie będzie miała dostępu do wyników badań i danych osobowych pacjentów (jeżeli były archiwizowane jedynie w chmurze), a Ty nie utracisz zapisanych danych.

Program Opisy USG, poza zapisywaniem danych w chmurze, umożliwia archiwizowanie wyników badań swoich pacjentów na własnym komputerze i innych nośnikach danych oraz eksportowanie wcześniej wykonanych wyników (w formie plików .pdf).

Czy to jest bezpieczne?

Aplikacja Opisy USG spełnia wymogi Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i jest zgodna z zasadami bezpieczeństwa określonymi w ustawie o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Dostęp do wykonanych opisów badań ma jedynie właściciel (użytkownik) konta na portalu eduson.pl, czyli tzw. administrator.

Indywidualny użytkownik, który wykupił Pakiet Rozszerzony Dla Lekarza, ma dostęp do wszystkich danych osobowych swoich pacjentów i wykonanych przez siebie archiwalnych wyników badań.

W przypadku wykupienia dostępu do aplikacji Opisy USG dla kilku użytkowników, czyli tzw. Pakietu Rozszerzonego Dla Przychodni, dostęp do archiwalnych wyników badań ma jedynie administrator takiego konta. Lekarz korzystający z programu uzyskuje dostęp do archiwalnych opisów badań jedynie dla pacjentów, którzy zostali do niego zarejestrowani. Również rejestrator pracujący w aplikacji Opisy USG nie ma wglądu w archiwalne wyniki badań usg. Zabezpieczenia te istnieją, aby skutecznie chronić dane osobowe pacjentów.

 


Szybkie wsparcie dla ultrasonografisty!

Wypróbuj także aplikację Eduson - Normy i kalkulatory USG

Nie wiesz, którą aplikację wybrać? Porównaj oba programy.


Innowacyjna Gospodarka NSS

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

UE EFRR

 

do góry