Aplikacja Eduson - Opisy USG

Sprawne tworzenie opisów badań usg i prowadzenie gabinetu ultrasonograficznego

Osiem powodów, dla których warto zacząć korzystać z aplikacji Opisy USG

 • Możliwość szybkiego edytowania opisów badań usg, zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU).
 • Dostęp do szablonów badań, dostosowanych do wieku, płci, przebytych zabiegów chirurgicznych, najczęstszych wskazań – zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu.
 • Dostęp do podpowiedzi zawartych na stronach eduson.pl podczas edycji opisu – możliwość porównania uzyskanych obrazów ultrasonograficznych z treściami edukacyjnymi prezentowanymi w portalu.
 • Dostęp do ultrasonograficznych norm wielkości narządów zależnie od wieku i płci – szczególnie ważne u dzieci.
Eduson - Opisy USG; ekran wyboru szablonu badania USG, wydruk opisu badania USG
Eduson - Opisy USG; ekran rezerwacji terminu wizyty pacjenta
 • Zabezpieczony dostęp do wykonanych opisów badań – zgodnie z wymaganiami GIODO.
 • Dostęp do wcześniej wykonanych opisów badań usg własnych pacjentów w innych filiach przychodni.
 • Wygodna rejestracja – ustawienie godzin przyjęć, czasu badania usg, informowanie lekarza o pacjentach oczekujących na badanie.
 • Statystyka wykonanych badań.

Aplikacja dedykowana jest lekarzom prowadzącym własne gabinety i praktykę ambulatoryjną, jak również lekarzom rozpoczynającym przygodę z USG. Niezależnie od doświadczenia merytorycznego przyspiesza opisywanie badań, umożliwia przechowywanie i wykorzystanie dokumentacji.

Opisy USG - dowiedz się więcej

8
szablonów
28
kalkulatorów
145
norm

W aplikacji Opisy USG dostępne są szablony dla opisów badań

 • USG jamy brzusznej
 • USG tarczycy
 • USG jąder
 • USG mózgowia
 • USG szyi
 • USG miednicy mniejszej
 • Sonomammografii
 • USG układu moczowego.

Przygotowujemy szablon dla badania USG płuc.

Gdzie są zapisywane opisy badań?

Opisy (wyniki) badań usg oraz wszystkie dane osobowe pacjentów zapisywane są w tzw. chmurze, czyli na zewnętrznym serwerze posiadającym odpowiednie zabezpieczenia, zgodne z ustawą o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i wytycznymi GIODO.

Dostęp do tych danych ma jedynie właściciel konta na portalu eduson.pl, z którego tworzone były opisy badań. Dzięki temu możliwy jest wgląd w wyniki badań usg swoich pacjentów w różnych miejscach pracy. W przypadku kradzieży komputera wykorzystywanego do pracy w programie Opisy USG, osoba nieuprawniona nie będzie miała dostępu do wyników badań i danych osobowych pacjentów (jeżeli dane te były archiwizowane jedynie w chmurze).

Oczywiście program Opisy USG, poza zapisywaniem danych w chmurze, umożliwia archiwizowanie wyników badań swoich pacjentów na własnym komputerze i innych nośnikach danych oraz eksportowanie wcześniej wykonanych wyników (w formie plików .pdf).

Czy to jest bezpieczne?

Aplikacja Opisy USG spełnia wymogi Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i jest zgodna z zasadami bezpieczeństwa określonymi w ustawie o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Dostęp do wykonanych opisów badań ma jedynie właściciel (użytkownik) konta na portalu eduson.pl, czyli tzw. administrator.

Indywidualny użytkownik, który wykupił Pakiet Rozszerzony Dla Lekarza, ma dostęp do wszystkich danych osobowych swoich pacjentów i wykonanych przez siebie archiwalnych wyników badań.

W przypadku wykupienia dostępu do aplikacji Opisy USG dla kilku użytkowników, czyli tzw. Pakietu Rozszerzonego Dla Przychodni, dostęp do archiwalnych wyników badań ma jedynie administrator takiego konta. Lekarz korzystający z programu uzyskuje dostęp do archiwalnych opisów badań jedynie dla pacjentów, którzy zostali do niego zarejestrowani. Również rejestrator pracujący w aplikacji Opisy USG nie ma wglądu w archiwalne wyniki badań usg. Zabezpieczenia te istnieją, aby skutecznie chronić dane osobowe pacjentów.

Zobacz jak Opisy USG ułatwiają edycję wyniku badania usg

Możliwość szybkiego generowania opisu badania z pominięciem analizy pomiarów. Możliwość korzystania z szablonu opisu badania uwzględniającego wywiad i przebyte zabiegi. Możliwość korzystania z podpowiedzi podczas edycji opisu badania usg. Możliwość korzystania z podpowiedzi podczas edycji opisu badania usg. Karta wprowadzania wykonanych pomiarów podczas badania usg. Edycja opisu z widocznymi na białym tle proponowanymi domyślnymi treściami, które można dowolnie edytować lub zmienić na opcjonalne (szare) treści. Po prawej stronie widoczne odniesienia do norm wykonanych pomiarów. Końcowy szablon opisu badania, uwzględniający określone dane kliniczne: stan po cholecystektomii i nefrektomii. Na tym etapie można wprowadzić ostateczne poprawki opisu.  W panelu administracyjnym programu istnieje możliwość edycji nagłówka wyniku, nazwy aparatu usg i pieczątki lekarskiej.

Z aplikacji Opisy USG korzysta średnio 400 użytkowników na miesiąc.
W aplikacji utworzono już ponad 40 tysięcy opisów badań USG!

Wypróbuj Opisy USG przez 1 tydzień za darmo

Aplikacja Opisy USG - moduły: rejestracja, gabinet, kartoteka, administracja

Wersja demo zapewnia pełną funkcjonalność. 

Z wersji demo można zacząć korzystać w każdej chwili i na dowolnym urządzeniu, bez konieczności instalowania oprogramowania.

Aby uruchomić wersję demo niezbędna jest rejestracja w portalu eduson.pl (również bezpłatna).

Po zalogowaniu można uruchomić korzystanie z wersji demo, która będzie dostępna przez kolejne 7 dni.

Wypróbuj bezpłatne demo teraz!

Jak rozpocząć korzystanie z pełnej wersji?

Dostęp do pełnej wersji Opisy USG umożliwia wykup Pakietu Rozszerzonego.

Sprawdź cennik i ofertę dla przychodni.

Po zalogowaniu w portalu eduson.pl należy wybrać Pakiet Rozszerzony, czas realizacji usługi (1-12 miesięcy), ilość stanowisk (1, do 5 lub więcej) i dokonać płatności online. Nie trzeba podpisywać żadnych umów. Dostęp do pełnej wersji zostanie uruchomiony automatycznie, po dokonaniu płatności.

Korzystanie z  Opisy USG jest możliwe na dowolnym komputerze, tablecie lub smartfonie - dostęp do programu jest przypisany do konta na eduson.pl, a nie do urządzenia.

Wystarczy zalogować się na swoje konto w portalu eduson.pl i wejść w zakładkę Opisy USG.

 

A co z moimi wynikami, jeśli zakończę korzystać z demo lub pełnej wersji?

Wszystkie wykonane opisy usg można pobrać na własny nośnik w dowolnym momencie korzystania z aplikacji Opisy USG. Taka możliwość istnieje jeszcze przez 7 dni po wygaśnięciu demo oraz 30 dni po wygaśnięciu pełnej wersji i zaprzestaniu opłacania abonamentu. Każdy użytkownik, który wykupił dostęp do aplikacji Opisy USG otrzymuje (na podany podczas rejestracji adres mailowy) informację o zbliżającym się końcu trwania umowy, z propozycją pobrania na własny nośnik archiwizowanych w chmurze wyników badań usg.

 


Szybkie wsparcie dla ultrasonografisty!

Polecamy naszą kolejną aplikację Eduson - Normy i kalkulatory USG

Nie wiesz, którą aplikację wybrać? Porównaj aplikacje Eduson.


Innowacyjna Gospodarka NSS

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

UE EFRR

 

do góry