Siemens Acuson NX3 Elite - naprawdę dobra oferta!

Siemens Acuson NX3 Elite - naprawdę dobra oferta!
-artykuł sponsorowany-

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Ultrasonografiści,

Zostałem zaproszony do udziału w projekcie Valsonic w celu wyrażenia opinii i pokierowania grupą ekspercką przy wyborze aparatu USG. W skład grupy wchodzili: dwaj radiolodzy, ginekolog, kardiolog i pediatra. Wszyscy z uznaną pozycją i renomą w swoich dziedzinach, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym i diagnostycznym. Aparat musiał spełniać ściśle określone warunki techniczne, a jednocześnie zapewnić komfort diagnostyczny i bezpieczeństwo ekonomiczne.

Mieliśmy okazję zapoznać się z kilkoma aparatami ultradźwiękowymi czołowych producentów. Jednym z głównych warunków wyjściowych, ale nie jedynym była cena, a w zasadzie relacja jakości obrazowania aparatu i zastosowanych technologii w  stosunku do ceny. Z praktycznego punktu widzenia istotne były także, ilość aktywnych gniazd dla głowic oraz ilość głowic i możliwość ich wyboru w zależności od specyfiki pracowni. Także wielkość  aparatu, głośność  jego systemu chłodzenia, wielkość i jakość monitora. Każdy kto prowadzi prywatną działalność zawsze zwraca uwagę na warunki gwarancji oraz czas reakcji serwisu. Spośród ocenianego sprzętu jednomyślnie (aczkolwiek po burzliwej dyskusji) wybraliśmy aparat firmy Siemens: ACUSON NX3 Elite™.

Bardzo się cieszę, że wreszcie powstał projekt pozwalający praktyczne każdemu ultrasonografiście dokonać zakupu wysokiej klasy aparatury. Cena zestawu wraz z 4 letnią gwarancją jest bardzo konkurencyjna. Pozwala to na miesięczne finansowanie w wysokości od 2000 zł miesięcznie. Więcej o projekcie: www.valsonic.pl  email: biuro@valsonic.pl.

pobierz ofertę zakupu aparatu usg Siemens Acuson NX3 Elite z trzema głowicami

 

ACUSON NX3 Elite™ jest to jeden z najnowszych systemów z linii ultrasonografów Siemens ACUSON. Stworzono go od podstaw z wykorzystaniem nowej architektury przetwarzania obrazów. Charakteryzuje się lekką i kompaktową budową. Zapewnia zarówno doskonałą, jakość obrazów na największym w swojej klasie monitorze (21,5 cala), jak również łatwość i intuicyjność obsługi, dzięki nowemu dotykowemu interfejsowi.

Szeroki zakres aplikacji zaspokaja codzienne jak i specjalistyczne potrzeby. Aparat standardowo wyposażony jest w obrazowanie harmoniczne, tryby 2D, M, jak i tryby Dopplerowskie – Color, Power oraz Doppler spektralny. Dodatkowymi zaletami są panel dotykowy ułatwiający obsługę i cztery porty głowic obrazowych. Kolejnym atutem aparatu NX3 Elite są technologie stosowane w aparatach klasy Premium:

  • Advanced SieClear - przestrzenne wielokątowe obrazowanie w czasie rzeczywistym
  • DynamicTCE - dynamiczna technologia wzmacniania kontrastu tkanek w celu redukcji artefaktów i lepszego wykrywania granic tkanek
  • TGO - jednoprzyciskowa optymalizacja obrazowania w trybie B oraz parametrów Dopplerowskich dla trybu Dopplera spektralnego
  • HD Zoom - funkcja powiększenia o wysokiej gęstości (HD – High Density) zoom umożliwia wizualizację obszaru zainteresowania z wyższą rozdzielczością szczegółów.

Dzięki tym systemom obraz na monitorze urządzenia jest bardzo dokładny i ma lepszą rozdzielczość kontrastową w porównaniu z konkurencyjnymi aparatami.

Zintegrowany z aparatem system archiwizacji DIMAQ-IP umożliwia archiwizację badań na wbudowanym dysku twardym lub innych nośnikach danych, a moduł DICOM 3.0 Connectivity będący wyposażeniem standardowym zapewnia możliwość przesyłania cyfrowych danych poprzez sieć DICOM, w celu wydruku lub archiwizacji.

Ponadto NX3 Elite zapewnia możliwość rozbudowy o eSieTouch - moduł elastografii jak i zaawansowane opcje kardiologiczne do badań dorosłych i dzieci.

Elementem wyróżniającym aparat NX3 Elite są wysokospecjalistyczne głowice: endokawitarna EC10-5w o niespotykanie szerokim kącie obrazowania 220º, wysokoczęstotliwościowa liniowa VF16-5 o zakresie pracy aż do 16 MHz, oraz głowica VF13-5SP m. in. do badań śródoperacyjnych.

W oferowanym zestawie dostarczane są 3 głowice:

  1. CH5-2, Curved Array Transducer - szerokopasmowa głowica konweksowa,
  2. VF12-4, Linear Transducer - szerokopasmowa głowica liniowa.
  3. do wyboru z następujących: endokawiarna EC9-4, kardiologiczna P4-3, liniowa wysokiej częstotliwości VF16-5, mikroconvex C8-5

Jestem przekonany że będziecie Państwo bardzo zadowoleni z oferowanego sprzętu, który pozwoli wam za bardziej niż rozsądną cenę osiągać efekty dotychczas zarezerwowane dla klasy Premium, a przejrzystość finansowania projektu zapewni bezpieczeństwo ekonomiczne Waszej działalności medycznej.

Dr  hab. n med. Grzegorz Małek

 


Innowacyjna Gospodarka NSS

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

UE EFRR

 

do góry